Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych - SKARBEK MYSŁOWICE
Dzisiaj jest:
  Google.pl
SPN "SKARBEK" MYSŁOWICE WWW.SKARBEKMYSLOWICE.PL
STOWARZYSZENIE POMOCY NIEPEŁNOSPRAWNYM "SKARBEK"
 
  Logo Stowarzyszenia
 
  Menu główne
Strona główna

Aktualności

Zarząd

Biuletyn Informacji Publicznej
 
  Aktualności
AKTUALNOŚCI
ROK 2020


01.07.2020 r.
Zadanie

1. lipca 2020 roku rozpoczęto zadanie współfinansowane ze środków Urządu Miasta Mysłowice p.n. "Od aktywności ruchowej do aktywności społecznej".
AKTUALNOŚCI
ROK 2019


16.09.2019 r.
Zadanie

16. września 2019 roku rozpoczęto zadanie współfinansowane ze środków Urządu Miasta Mysłowice p.n. "Od aktywności ruchowej do aktywności społecznej".Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku
od godziny 10.00 do godziny 15.00
lub według potrzeb.

11.03.2019 r.
Wernisaż wystawy „Wielcy Malarze”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich została zaaranżowana przez pracowników biblioteki wystawa prezentująca 58 zdjęć prac, które wykonały osoby z niepełnosprawnością. Inspiracją byli wielcy i znani malarze świata. Wernisaż otworzyła Pani Dyrektor Biblioteki witając przedstawicieli Urzędu Miasta i zgromadzonych gości (ok. 30 osób) wśród, których obecna była prof. Elżbieta Górnikowska-Zwolak, Olga Szwemin i Bogusława Szwemin.
Wystawę zainicjowało Śląskie Centrum Sztuki Osób Niepełnosprawnych przy Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnych "Skarbek" w Mysłowicach.
Dziękujemy Pani Dyrektor Szlachcie za umożliwienie pokazania prac.
Koordynator projektu: Olga Szwemin


28.01.2019 r.
II Regionalne Spotkanie z Poezją Osób Niepełnosprawnych
AKTUALNOŚCI
ROK 2018


22.10.2018 r.
Świetlica terapeutyczno-integracyjna.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" informuje, że od 22.10.2018 r. działa Świetlica terapeutyczno-integracyjna dla osób niepełnosprawnych i defaworyzowanych na podstawie Umowy na wsparcie realizacji zadania publicznego zawarta z Gminą Miasta Mysłowice. Zajęcia rozpoczęto piknikiem w Ośrodku Hipoterapeutycznym w Katowicach-Janowie. Pogoda, a przede wszystkim humory dopisały wszystkim uczestnikom. Jazdy na koniu, pieczenie kiełbasek, grzanie krupnioków oraz wspólne śpiewy na długo pozostaną w pamięci.
Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 14.00.

ZAPRASZAMY!


11.09.2018 r.
Warsztaty artystyczne III
W dniu 11.09.2018 r. w Ośrodku Rekreacyjnym w miejscowości Olza koło Wodzisławia Śląskiego w ramach projektu "Małe Ojczyzny - pejzaże i opowieści" odbyła się impreza pn. "Bestiariusz Pogranicza". Organizatorem tej imprezy były: Śląskie Centrum Sztuki Osób Niepełnosprawnych przy Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek' w Mysłowicach, Fundacja "Pokochaj mnie" w Gorzycach oraz Fundacja "Kocham swoje życie" w Piekarach Śląskich. Głównym prowadzącym imprezy był mgr Marek Grzebyk członek Rady Programowej Śląskiego Centrum Sztuki Osób Niepełnosprawnym oraz Olga Szwemin - koordynator projektu. Adresatami projektu byli uczestnicy ŚDS "Ostoja" w Czeladzi, WTZ Dąbrowa Górnicza, WTZ Niedobczyce, WTZ "Perła" Rybnik, WTZ Gorzyce. Razem uczestników było ok. 70 osób niepełnosprawnych. Po wystąpieniu mgr M. Grzebyka, w którym między innymi wyjaśnił celowość i sposób uczestniczenia w "Bestiariuszu Pogranicza" głos zabrała mgr Kinga Kłosińska pracownik Muzeum Śląskiego w Wodzisławiu Śląskim, która opowiedziała o legendach nawiązujących do obyczajowości historii i krajobrazu tego regionu. Opowieści o strzygach, czarownicach i utopcach opowiadane przez mgr Kingę Kłosińską były niezwykle sugestywne i mrożące krew w żyłach. Po wystąpieniu Pani K. Kłosińskiej, Pani Bogusława Szwemin ze Śląskiego Centrum Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Mysłowicach opowiedziała o niegdysiejszych legendach nawiązujących do poruszanego już tematu opowiadanych przez babcie swoim wnuczkom na Górnym Śląsku w okolicach Mysłowic. Uczestnicy ŚDS "Ostoja" z Czeladzi zaprezentowali impresję teatralną pt. "Pustynny Powiew". Na tle charakterystycznej wschodniej muzyki przewijał się kolorowy taniec w rytmie spokojnie zmieniających się obrazów. Po występie zabrała głos Pani Pełnomocnik d/s Osób Niepełnosprawnych ze Starostwa w Wodzisławiu Śląskim, podkreślając wagę podobnych imprez integrujących różne społeczności osób niepełnosprawnych z całego regionu śląskiego. Następnie Pani Olga Szwemin zaprosiła na skromny poczęstunek oraz do obejrzenia terenów Ośrodka w celu fotograficznego udokumentowania miejsc legendarnych wydarzeń. Po obejrzeniu i sfotografowaniu Ośrodka "Olza" około godz. 13.00 uczestnicy zostali zaproszeni na grillowanie kiełbasek, po czym uczestnicy rozjechali się do swoich ośrodków. Organizatorzy serdecznie dziękują za udział w "Bestiariuszu Pogranicza" i zapraszają na wystawę prac powstałych na podstawie zdjęć, które zrobili i opowieści które usłyszeli.09.05.2018 r.
Warsztaty artystyczne II
09.05.2018 r. w Muzeum Miasta Mysłowice kontynuowano realizację projektu "Małe Ojczyzny - pejzaże i opowieści". Przeprowadzono drugą część warsztatów artystycznych (pierwsza odbyła się 13 lutego br.) oraz II Seminarium p.t. "Główne uwarunkowania twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych w kontekście formalno-prawnym i edukacyjno-emocjonalnym" Przebieg drugiej części warsztatów był nastepujący: wykonano z tekturowych pudeł instalację o nieregularnych kształtach, na której umieszczono prace uczestników warztatów z ośrodków wsprcia takich jak: WTZ Otwarte Serca z Dabrowy Górniczej, WTZ z Gorzyć, DPS z Mysłowic, ŚDS Ostoja z Czeladzi, ŚDS Salve z Sosnowca i ŚDS z Zabrza.
Prace uczestników prezentowane w nietypowy sposób pokazywały różnorodność wyobraźni i kreatywności świadczące o wysokich i niebanalnych predyspozyjach ich autorów.
Warsztaty prowadziła dr Grazyna Szafraniec i mgr Marek Grzebyk. Nietypową wystawę będzie mozna oglądać do połowy czerwca 2018 roku. Po poczęstunku rozpoczęło się II seminarium. Po pwitaniu przez Dyrektora Muzem Miasta Mysłowice Pana mgr Adama Placowskiego i Pania prezes SPN "Skarbek" Jadwigę Dedak odbył się spektakl wwykonaniu penslonariuszy DPS Mysłowice. Spektakl składał się z rodzjowych scenek z Paryż z epoki Edith Piaf. przedstawienie było i smieszne i wzruszające. Aktorzy grali swoją rolę z wielkim zaangażowaniem. Po spektaklu można było obejrzeć film "25 lecie SPN "Skarbek" zrealizowany przez pracowniików Muzeum miasta Mysłowice. Część merytoryczną seminarium prowadził dr Grzegorz Odoj. Swoje wystapienia zaprezentowali: dr M. Wójcik, dr G. Szafraniec, mgr K. Rybak, mgr K. Hołyński mgr J. Karaś. Wseminarium udział wzieli: zastepca prezydenta miasta Mysłowice mgr G. Brzoska ora naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i sportu mgr A. Żołna. Na zakończenie głos zabrała Pani Olga Szwemin (Honorowa Prezes i koordynator projektu) podsumowując merytoryczną wartość seminarium pod kątem integracji społecznej, przydatności dla działań ośrodków wsparcia i Śląskiego Centrum Sztuki osób Niepełnosprawnych, dziękując zebranym i zapraszajac na dalszą realizacją projektu "Małe Ojczyzny - pejzaże i opowieści".13.02.2018 r.
Warsztaty artystyczne I
13 lutego 2018 r. w Muzeum Miasta Mysłowice odbyły się Warsztaty Artystyczne dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Małe Ojczyzny – pejzaże i opowieści". Organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Skarbek” – Śląskie Centrum Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Mysłowicach przy współpracy Muzeum Miasta Mysłowice. W warsztatach, które prowadzili dr Grażyna Szafraniec z Uniwersytetu Śląskiego i mgr Marek Grzebyk z WTZ Gorzyce wzięło udział ponad 40 osób z ośrodków wsparcia z regionu śląskiego (WTZ, DPS, ŚDS) w tym 22 osoby z Mysłowic. Realizowany scenariusz obejmował zagadki muzyczne, wyjaśnienie czym jest czas na podstawie fragmentów filmu „Wehikuł czasu” oraz przeniesienie w czasie w przeszłość czyli co to jest „historia”, opowieści jak kiedyś wyglądały Mysłowice, co się działo w mieście w przeszłości przed wielką przebudową dworca i jego najbliższej okolicy. Uczestnicy obejrzeli film pt. „Mysłowice stąd wszędzie blisko” oraz fragmenty filmu dr Grzegorza Odoja z Akademii Ignatianum o „Trójkącie Trzech Cesarzy” i Mysłowickie Kroniki Filmowe z 2012 r. o historii unikatowego zegara strefowego znajdującego się w Muzeum Miasta Mysłowice. Uczestnicy bardzo dokładnie obejrzeli eksponaty wystawione w muzeum, podzielili się na grupy według zainteresowań. Główne tematy to: czas, sport (dyscypliny, nagrody), wojsko (wojny, bitwy, broń itp.), dom (kuchnia, pokoje, sprzęty), dawny krajobraz – Trójkąt Trzech Cesarzy oraz człowiek na starych fotografiach. Następnie zaczęły powstawać prace plastyczne według wybranego przez indywidualnego uczestnika tematu ekspozycji. Prace, które powstały na warsztatach zostaną dokończone w ośrodkach wsparcia i wystawione na wystawie powarsztatowej w maju 2018 r. również w Muzeum Miasta Mysłowice. Temat i sposób prowadzenia warsztatów wywołał duże zainteresowanie, co wyrażało się dużą aktywnością intelektualną i bardzo ciekawymi spontanicznie wykonanymi samodzielnie pracami.
AKTUALNOŚCI
ROK 2017


23.10.2017 r.
Projekt warsztatów plastyczno-graficznych
W ramach Śląskiego Centrum Sztuki Osób Niepełnosprawnych opracowywany jest projekt warsztatów plastyczno-graficznych pod roboczym tytułm "Małe ojczyzny - pejzaże i opowieści". Projekt będzie obejmował co najmniej 10 miast regionu śląskiego. Na pierwsze warsztaty, które odbędą się jeszcze w tym roku, zapraszamy zainteresowane ośrodki wsparcia ON. Następne warsztaty w tym projekcie będą realizowane w 2018 roku.


23.10.2017 r.
Wernisarz
Od 07.11.2017 r. obędzie się wernisarz prac byłych i obecnych poopiecznych SPN Skarbek", których prace są własnością stowarzyszenia.


12.10.2017 r.
Wystawa prac plastycznych Anety Kluge
W muzeum Miasta Mysłowice w dniu 12.10.2017 r. o godz. 17.00 prezentowane były prace Anety Kluge, wieloletniej podopiecznej "Skarbka".


12.09.2017 r.
Plener plastyczny w Giszowcu
Z powodu deszczowej pogody nie odbył się plener plastyczny w Katowicach Giszowcu w terminach 12.09.2017 r. i 11.10.2017 r.


05.09.2017 r.
Seminarium i wystawa plastyczna "Radość Tworzenia"
W dniu 05.09.2017 r. w MOK Mysłowice Janów odbyło się seminarium i wystawa prac plastycznych "Radość Tworzenia" - zorganizowane przez SPN "Skarbek" w Mysłowicach.Na wystawie zaprezentowały swoje prace uczestnicy ŚDS z Zabrza, ŚDS z Sosnowca,DPS z Mysłowic, WTZ z Dąbrowy Górniczej, Śląskie Stowarzyszenie Ad Vitam Dignam z Katowic, ŚDS z Czeladzi, WTZ z Goryczki oraz SPN "Skarbek" z Mysłowic. W seminarium uczestniczyli przedstawiciele w/w ośrodków wsparcia, w tym ponad 30 osób niepełnosprawnych oraz dr Grażyna Szafraniec z UŚl., dr Grzegorz Odoj z Akademii Ignatianum, pełnomocnikMarszałka woj. Śląskiego Jan Zieliński, wiceprezydent Miasta Mysłowice mgr Grzegorz Brzoska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych mgr Katarzyna Koclęga, emerytowana dyrektor ZSS mgr Anna Zając Lubowiecka i członkowie Zarządu SPN "Skarbek".Tematem w/w spotkania była sztuka osób niepełnosprawnych jej upowrzechnianieii promocja ON jako pełnoprawnych twórców.
Po dwugodzinnej dyskusji ustalono, że koniecznym jest prowadzenie zintegrowanych działań upowrzechniających sztukę osób niepełnosprawnych, stosowanie metod podwyższających poziom sztuki realizowanej przez ON oraz promocję twórców.


25.04.2017r.
Powołanie Śl. C. Szt. O. N.
W dniu 25.04.2017 roku zgodnie ze Statutem SPN "Skarbek" § 12, pkt. 6 powołano Śląskie Centrum Sztuki Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest upowrzechnianie i promocja sztuki osób niepełnosprawnych.
Najbliższe działania:
- 05.09.2017 r. Seminarium i wystawa plastyczna p.n. "Radość tworzenia" - MOK Mysłowice-Janów ul. Janowska 2.
- 12.09.2017 r. Plener plastyczny "Giszowiec 2017"
- 07.11.2017 r. wystawa poplenerowa "Giszowiec" 2017 r. MOK Mysłowice.
Do udziału w w/w przedsięwzięciach zapraszamy ośrodki wsparcia z całego województwa śląskiego.
Szczegółowe informacje tel. 692401225


04.04.2017 r.
Walne Zebranie Członków SPN "Skarbek"
W dniu 04.04.2017 roku odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" na którym wybrano nowy zarząd.

Jadwiga Dedak - prezes
Michał Stogniew - sekretarz
Andrzej Michalski - skarbnik

Do komisji rewizyjnej wybrano:

Anna Gaweł - przewodnicząca
Bogusława Szwemin - członek
Jacek Torba - członek

Pani Olga Szwemin po 25 latach "prezesowania" w SPN "Skarbek" zrezygnowała z kandydowania do zarządu, ale pierwszą uchwałą nowego zarządu została Honorowym Prezesem Stowarzyszenia.


AKTUALNOŚCI
ROK 2016


01.12.2016r.
Centrum Asystentury
Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" w Mysłowicach z dniem 01.12.2016r. rozpoczyna odpłatną działalność w ramach, której prowadzone jest Centrum Asystentury i które świadczy usługi asystencko-opiekuńcze w szerokim zakresie dostosowane do potrzeb zainteresowanych osób m.in. osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych.
Wszelkich informacji można uzyskać w siedzibie SPN "Skarbek" w Mysłowicach przy ul. Kołłątaja 12 lub telefonicznie pod nr telefonu.
607 366 729
692 401 225

od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 - 14.00.
Zarząd SPN "Skarbek".


Regulamin Centrum Asystentury - Kliknij aby otworzyć lub zapisać!
Kadeks etyki AON - Kliknij aby otworzyć lub zapisać!
Karta realizacji zadań - Kliknij aby otworzyć lub zapisać!
Ulotka - Kliknij aby otworzyć lub zapisać!

17.09.2016r.
Festyn Cech Rzemiosł Różnych w Mysłowicach.

Zarząd SPN "Skarbek" informuje, że w dniu 17.09.2016r. na boisku Górnika 09 Mysłowice, od godziny 12.00 do 21.00 odbył się Festyn organizowany przez Cech Rzemiosł Różnych na którym SPN "Skarbek" wystawił na sprzedaż obrazy uczestników. Wystawiono również na aukcję otrzymane od Polskiego Związku Piłki Nożnej: piłkę z autografem trenera Adama Nawałki oraz koszulkę z autografami trenera Adama Nawałki i zawodnika Arkadiusza Milika.
Uzyskane środki finansowe przeznaczone są na utrzymanie świetlicy terapeutyczno-integracyjnej dla ONI prowadzonej przez SPN "Skarbek".
Zarząd SPN "Skarbek".


01.09.2016r.
Świetlica terapeutyczno-integracyjna.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" informuje, że w dniu 31.08.2016r. zaończyła działalność Świetlica terapeutyczno-integracyjna dla osób niepełnosprawnych i defaworyzowanych na podstawie Umowy nr RM.272.7.2016.AM na wsparcie realizacji zadania publicznego zawarta z Gminą Miasta Mysłowice.
Świetlica nadal jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz 10.00 - 14.00. na zasadach wolontariatu.

ZAPRASZAMY!


01.07.2016r.
Świetlica terapeutyczno-integracyjna.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" informuje, że od 01.07.2016r. działa Świetlica terapeutyczno-integracyjna dla osób niepełnosprawnych i defaworyzowanych na podstawie Umowy nr RM.272.7.2016.AM na wsparcie realizacji zadania publicznego zawarta z Gminą Miasta Mysłowice.
Świetlica czynna jest od poniedziałku do czwartku w godz 10.00 - 14.00.

ZAPRASZAMY!


Z NAMI NIGDY NIE BĘDZIESZ SAM

Świetlica terapeutyczno-integracyjna.


Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" w Mysłowicach zaprasza zainteresowanych mieszkańców Mysłowic do udziału w zajęciach w Świetlicy terapeutyczno-integracyjnej, która rozpocznie działalność od 01.07.2016r.

Szczegółowych informacji udzielamy w każdy wtorek, środę oraz czwartek w godz. 11.00-13.00 w siedzibie "Skarbka" w Mysłowicach przy ul. Kołłątaja 12 oraz zapraszamy na spotkanie celem omówienia szczegółów w dniu 21.06.2016. w godz. 12.00-16.00.

Jeśli Chcesz wyjść z domu i spędzić ciekawie czas - przyjdź do Nas. Każdy zainteresowany znajdzie u Nas coś ciekawego dla siebie!!!

ZAPRASZAMY!


01.02.2016r.
Nowa siedziba.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" informuje, że od 01.02.2016r. znajduje się przy ulicy Kołłątaja 12, obok pomieszczeń Cech Rzemiosł Różnych w Mysłowicach.
Zainteresowanych zapraszamy na dużur Członków Zarządu we wtorek, środę i czwartek w godz. 11.00 - 13.00.


31.01.2016r.
Sprawozdanie merytoryczne i finansowe.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" informuje, że 31.01.2016r. w Urzędzie Miejskim w Mysłowicach złożyło sprawozdanie merytoryczne i finansowe z realizacji zadania publicznego pn. prowadzenie środowiskowego domu samopomocy za rok 2015r.


22.01.2016r.
Sprawozdanie z realizacji zadania publicznego.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" informuje, że 22.01.2016r. w Urzędzie Miejskim w Mysłowicach złożyło sprawozdanie z realizacji zadania publicznego pn. "Centrum Asystentury Społecznej Osób Niepełnosprawnych" za rok 2015r - przedstawiono diagnozę.


15.01.2016r.
Sprawozdanie z działalności ŚDS.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" informuje, że 15.01.2016r. w Urzędzie Miejskim w Mysłowicach złożyło sprawozdanie z działalności Środowiskowego Domu Samopomocy za rok 2015r.


AKTUALNOŚCI
ROK 2015


29.12.2015r.
WAŻNA INFORMACJA
Informujemy, iż od dnia 01.01.2016 roku w wyniku konkursu przeprowadzonego przez Urząd Miasta Mysłowice, prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Mysłowicach przy ulicy Wielka Skotnica 39 (dotychczas prowadzonego przez SPN "Skarbek" w Mysłowicach) powierzono Ośrodkowi Błogosławiona Karolina z Lędzin - Caritas Archidiecezji Katowickiej.
Dla Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek", Prezydent Mysłowic zaproponuje nową siedzibę w ciągu dwóch tygodni.
Kontakt z SPN "Skarbek" przez email: skarbekmyslowice@op.pl lub prywatny telefon Prezes Pani Olgi Szwemin: 692401225.


20.10.2015r.
Informacja

SPN "Skarbek" realizuje zadanie publiczne "Centrum Asystentury Społecznej Osób Niepełnosprawnych" wg. umowy RM.272.28.2015.EH zawartej z UM Mysłowice od 25.08.2015r. do 31.12.2015r. Całość kosztów projektu wynosi 7 tys. złotych, w tym 5 tys. złtych dotacji. Projekt ma na celu dokonanie diagnozy potrzeb na usługi asystenckie oraz przeprowadzenie pilotażu w zakresie realizowanych usług asystenckich dla ON i osób starszych. Dalsze informacje będą podawane w trakcie realizacji projektu i po jego zakończeniu.


19.10.2015r.
Wycieczka - Koszęcin

Pięciu uczestników oraz jeden opiekun z ŚDS Mysłowice uczestniczyli w wyjeździe do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Sląsk", która znajduje się w Zamku w Koszęcinie. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie zespołu parkowo-zamkowego, warsztatach oraz wysłuchaniu koncertu w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".


16.10.2015r.
Dyskoteka - ŚDS Sosnowiec

Wyjazd 10 uczestników oraz 2 opiekunów z ŚDS Mysłowice na dyskotekę organizowaną przez ŚDS Sosnowiec.


15.10.2015r.
Nadzwyczajne Zebranie - Mysłowice

Po zajęciach uczestników ŚDS odbyło się Nadzwyczajne Zebranie Członków SPN "Skarbek". Temat zebrania - zmiany statutu.


15.10.2015r.
Zawody Jeżdzieckie - Opole

Czterech uczestników z ŚDS Mysłowice wzięło udział w Zawodach Jeździeckich ON w Opolu. Opiekunem naszych uczestników był Pn Michał Stogniew.


15.10.2015r.
DEN - Mysłowice

Pani Jagoda wraz z uczestnikami przygotowali występ dla pracowników ŚDS z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


13.10.2015r.
Wystawa - Sosnowiec

Pięciu uczestników i jeden opiekun z ŚDS Mysłowice wyjechali na wystawę prac uczestników ŚDS Sosnowiec. Wystawa prac prezentowana była w Ośrodku Kultury w Sosnowcu przy ulicy Zegadłowicza.


12.10.2015r.
Spotkanie z rodzinami - Mysłowice

Odbyło się kolejne spotkanie z rodzicami i opiekunami uczestników ŚDS na którym omawiano bierzące zadania oraz przedstawiono plany na najbliższy okres.


09.10.2015r.
Piknik Rodzinny - Sosnowiec

W Pikniku Rodzinnym w ŚDS Sosnowiec brało udział 5 uczestników oraz jeden opiekun z ŚDS Mysłowice. Uczestnikom pikniku najbardziej podobali się "domownicy" ŚDS Sosnowiec - 4 kozy i pies.


08.10.2015r.
Koncert - Katowice

Pięciu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z Mysłowic oraz jeden opiekun wzięło udział w koncercie w Filharmonii w Katowicach.


01.10.2015r.
Dźwiękowe spacery - Mysłowice

W realizacji projektu "Dźwiękowe spacery" w opracowaniu Pani Jagody Plackowskiej wzięło udział 4 uczestników ŚDS Mysłowice oraz 1 członek SPN "Skarbek".


17.09.2015r.
Wycieczka - Zator

Wdniu tym odbyła się wycieczka do Zatorlandu w Zatorze koło Oświęcimia. Organizatorem wycieczki był ŚDS - SPN "Skarbek" w Mysłowicach. W wycieczce wzięło udział 25 uczestników oraz 5 pracowników ŚDS. Orócz w/w osób uczestniczyło 7 członków stowarzyszenia z pełną odpłatnością kosztów wycieczki. W programie wycieczki zwiedzano Park Bajek, Park Mitologii, Park Dinozaurów. Pomiędzy parkami uczestnicy przewożeni byli "pociągiem" a w Parku Mitologii wycieczka pływała po jeziorze gondolami. Ponadto uczestnicy ŚDS wzięli udział w programie, który oferował Park Rozrywki. Zatorland dostarczył uczestnikom wycieczki, zwłaszcza uczestnikom ŚDS wiele wrażeń poznawczych i emocjonalnych.


20.08.2015.r.
Posiedzenie. Mysłowice

Przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych, organizacje pozarządowe: SPN "Skarbek", Mysłowicki Detektyw Historyczny oraz Stowarzyszenie "Progres" obecni byli na posiedzeniu, na którym między innymi omawiano sprawę użytkowania wolnych, niewyremontowanych pomieszczeń w budynku przy ulicy Wielka Skotnica 39. Komisja uznała, że sprawę w/w pomieszczeń należy zostawić do decyzji Prezydenta mgr Edwarda Lasoka.


19.08.2015r.
Spotkanie przedstawicieli ŚDS. Mysłowice

W siedzibie ŚDS Mysłowice przy ul. Wielka Skotnica 39 odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli kilku ŚDS z woj. śląskiego. Zaproszono wszystkie ŚDS z ościennych miejscowości. Kilka ŚDS z powodu wyjazdów i innych zaplanowanych wcześniej zajęć nie mogło wziąść udziału w spotkaniu. W sumie do Mysłowickiego ŚDS przybyli przedstawiciele ŚDS z Czeladzi, Bytomia i Zabrza. Poruszano wiele tematów - m.in. odpłatności do MOPS, częstotliwości wydawania decyzji przez MOPS, częstotliwość spotkań z rodzicami, w zakresie wsółpracy między domami samopomocy. Ustalono następny termin takiego spotkania na 14.11.2015r. w ŚDS w Bytomiu.


06.08.2015r.
Spotkanie. Mysłowice

Odbyło się spotkanie Zarządy SPN "Skarbek" z pełnomocnikiem ds. osób niepełnosprawnych Panem Krzysztofem Marciniakiem. Spotkanie dotyczyło wzajemnej współpracy.


13.07. - 31.07.2015r.
Przerwa w ŚDS

W drugiej połowie lipca Środowiskowy Dom Samopomocy nie świadczył usług dla uczestników.


26.06.2015r.
Otwarcie Muzeum. Katowice

Wszyscy uczestnicy ŚDS-u pod opieką pracowników ŚDS brali udział w uroczystym otwarciu Muzeum Śląskiego na terenie dawnej KWK "Katowice".


16.06.2015r.
Audyt

MOST Katowice w osobie Pana Krzysztofa Hołodyńskiego przeprowadził audyt pod kątem zastosowania wszystkich zasad związanych ze standardami funkcjonowania organizacji pozarządowych w tym przejrzystości i transparentności działania.


13.06.2015r.
Zawody jeździeckie. Katowice

W ośrodku hipoterapeutycznym "Padok" w Katowicach-Janowie odbyły się kolejne Wojewódzkie Zawody Jeździeckie Osób Niepełnosprawnych. W kilku konkurencjach tych zawodów wzięło udział 11 uczestników ŚDS Mysłowice, zmagając sięz coraz wyższym stopniem trudności.


09.06.2015r..
Wycieczka - Skansen w Wygiełzowie i Zamek Biskupi Lipowiec

W wycieczce wzięli udział wszyscy uczestnicy ŚDS, pracownicy ŚDS oraz kilku członków SPN "Skarbek". Każdy z pracowników miał pod opieką 4. uczestników, za wyjątkiem dwójki, które wymagały dwóch opiekunów. Wszyscy uczestnicy zwiedzali skansen oraz zamek W Lipowcu (dawne więzienie dla biskupów i księży). Po zwiedzaniu uczestnicy z apetytem zjedli obiad w pobliskiej restauracji. Wycieczka trwała od godz. 8.00 do 16.00. Wszyscy "wycieczkowicze" wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.


03.06.2015r.
Olimpiada. Lędziny

W Lędzinach odbyła się tradycyjnie Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w niej udział 6 uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Mysłowicach. Olimpijczycy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Atmosfera Olimpiady jak zawsze była wspaniała, dyscypliny niezbyt trudne a pogoda sprzyjała dobremu samopoczuciu.


31.05.2015r.
Święto Organizacji Pozarządowych - Mysłowice-Słupna.

Program święta był realizowany na terenie MOSiR-u przy ulicy Stadionowej, gdzie rozlokowano namioty dla każdej z organizacji. SPN "Skarbek" w swoim mnamiocie prezentował małą wystawę prac plastycznych autorów uczestników ŚDS, oraz produkty wykonane przez nich samych i ich terapeutów i trenerów. Produkty były sprzedawane w ramach zbiórki publicznej bez określania cen. Mieszkańcy Mysłowic mogli nabyć u nas malowane ręcznie miniaturowe doniczki ceramiczne i metalowe z żywymi skrzydłokwiatami. Ponadto do nabycia była biżuteria oraz różnego rodzaju ciasteczka wykonane i upieczone przez uczestników ŚDS. Zbiórka publiczna zasiliła naszą kasę o ok. 600,- złotych. "Skarbusie" na scenie MOSiR wykonali dwa przestawienia muzyczno-wokalne. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że na terenie ośrodka MOSiR-Słupna przewijały się tłumy mieszkańców Mysłowic.


10.05.2015r.
Koncert - Katowice

10. uczestnków ŚDS pod opieką 2. opiekunów wzięło udział w koncercie edukacyjnym, który odbył się w największej w Europie sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Koncert obejmował melodie obu Ameryk.


>

07.05.2015r.
Wernisaż prac Marleny - MOK Mysłowice

W Galerii "Radość Tworzenia" Mysłowickiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż prac Marleny "Portrety" - uczestniczki ŚDS-SPN "Skarbek". Wystawa prac obejmowała ponad 140 postaci o ogromnych oczach. Duże oczy, ich wyraz i kolor są charakterystyczną cechą wszystkich portretów autorki. Każda postać to ktoś zupełnie inny.
Brawo Marlenko. Tak trzymać! Dziękujemy!


16.04.2015r.
"Wizje Anety" - wernisaż prac - MBP filia nr 11

W Miejskiej Bibliotece Publicznej filii nr 11 odbył się wernisaż prac plastycznych Anety - uczestniczki ŚDS-SPN "Skarbek". Prace Anety są niepowtarzalne. Są to rysunki geometryczne pełne różnych detali roślinnych, zwierzęcych i ornamentów o charakterze orientalnym tworzących rysunek, czasem wypełniony kolorem, sugerujących bajkowe miasta. Rysunki Aneta tworzy błyskawicznie. Czasem pokrywa nimi kilka arkuszy. Dziękujemy Anetko, za Twoje prace wywołujące u odbiorców zachwyt wzruszenie.


24.04.2015r.
"Festiwal pod kluczem" - MOK Mysłowice

Uczestnicy ŚDS - SPN "Skarbek" wzięli udział w "Festiwalu pod kluczem", w którym uczestnikami byli uczniowie szkół specjalnych z woj. śląskiego oraz uczestnicy ośrodków wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Uczestnicy ŚDS w Mysłowicach otrzymali I lokatę za występ wokalno-muzyczny "O pogodzie" i II lokatę za występ taneczny.
Brawo! Dziękujemy organizatorom festiwalu Zespołowi Szkół Specjalnych w Mysłowicach.


26.03.2015r.
Śniadanie wielkanocne

Tradycyjnie Zarząd SPN "Skarbek" zorganizował śniadanie wielkanocne dla członków stowarzyszenia, uczestników ŚDS oraz ich rodziców/opiekunów. W tym roku było to spotkanie kameralne bez zewnętrznych gości.


12.02.2015r.
Bal Przebierańców - MBP filia nr 11

Organizatorem balu była Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 11 w Mysłowicach, która do zabawy zaprosiła uczestników WTZ "Radość" i Środowiskowego Domu Samopomocy w Mysłowicach. Organizatorem pomocniczym był Zarząd SPN "Skarbek". Uczestnicy ŚDS zaprezentowali swój układ taneczny, który wszystkim obecnym bardzo się podobał.


22.01.2015r.
Wernisaż wystawy "Magia Kolorów" - MOK Mysłowice

W galerii "Radość Tworzenia" odbył się wernisaż wystawy kolejnego konkursu plastycznego "Magia Kolorów". Organizatorem konkursu było WTZ Jaworzno, natomiast wernisażu Zarząd SPN "Skarbek". Prace znalazły duże uznanie wśród oglądających.


AKTUALNOŚCI
ROK 2014


11.12.2014r.
Spotkanie wigilijne - Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

Organizatorem był Zarząd SPN "Skarbek". W spotkaniu wigilijnym wzięli udział wszyscy członkowie SPN "SKarbek" z osobami towarzyszącymi, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy oraz ich rodzice/opiekunowie, pracownicy ŚDS oraz zaproszeni goście. Stół wigilijny przygotowany był przez Stowarzyszenie "Progres". Była wspólna modlitwa i wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie wigilijne sfinansowane było częściowo z dotacji PFRON-u a częściowo ze środków własnych Zarządu SPN "Skarbek".


05.12.2014r.
Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariatu - MOK Mysłowice

W imprezie uczestniczyło ok. 200. Osób Niepełnosprawnych z Mysłowic. W sali widowiskowej prezentowało swoje umiejętności kilkja stowarzyszeń w tym zespół Amazonek z pięknym tańcem.Jako dodatkowa nagroda dla ON wystąpił Kabaret z Bytomia, który rozbawiał publiczność wesołymi, charakterystycznymi lwowskimi piosenkami. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Mysłowice. Również członkowie SPN "Skarbek" brali czynny udział w tejpięknej imprezie.


25.11.2014r.
Zabawa Andrzejkowa - MBP filia nr 11

Organizatorem, tradycyjnie była filia nr 11 MBP w Mysłowicach. Uczestniczyli w niej WTZ "Radość" Mysłowice oraz ŚDS Mysłowice. Cały personel biblioteki realizował swój autorski program, w którym nie brakowało elementów humorystycznych, radosnych i bardzo kolorowych. Zarząd SPN "Skarbek" jako współorganizator "pomocniczy" zorganizował poczęstunek dla wszystkich uczestników zabawy. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę i mile spędzony czas.


29.10.2014r.
Turniej tenisa - MOSiR Mysłowice

W hali MOSiR Mysłowice odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Mysłowic. Organizatorem i fundatorem był Zarząd SPN "Skarbek". W turnieju wzięło udział ok. 60. uczestników z następujących ośrodków wsparcia:
1. ŚDS CZeladż
2. WTZ "Radość" Mysłowice
3. ŚDS "Przystań" Katowice
4. PSOUU Pszczyna
5. ŚDS Jaworzno
6. TPD - WTZ Sosnowiec
7. Fundacja Br. Alberta Sosnowiec.
Pracownicy MOSiR nieodpłatnie zapewnili doskonałą organizację Turnieju. Sędziami byli uczniowie Szkoły Sportowej w Mysłowicach. Atmosfera turnieju była gorąca i dostarczyła uczestnikom wiele pozytywnych emocji. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i medale a zwycięzcy puchary i statuetki. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziekujemy.


26.10.2014r.
Wycieczka - Krasiejów woj. opolskie.

Organizatorem wycieczki do Jura Park w Krasiejowie był Zarząd SPN "Skarbek" w Mysłowicach. Finansowana była w całości dla członków stowarzyszenia z dotacji PFRON-u i środków własnych stowarzyszenia. Pozostali opłacali koszt wycieczki z własnych środków lub jeżeli dotyczyło to uczestnika ŚDS z finasów ŚDS. Jura Park obejmował prawie 30 h a na jego powierzchni były rzeźby zwierząt w skali 1:1 żyjących jeszcze przed 500 milionów lat. Ponadto uczestnicy wycieczki odbyli podróż w "przeszłość" biorąc udział w "wielkim wybuchu" wszechświata. Jura Park dostarczył uczestnikom wiele emocji i wiedzy o naszej planecie.


16.10.2014r.
Spotkanie z poezją ON - MOK Mysłowice

W Mysłowickim Ośrodku Kultury odbyła się impreza "Spotkanie z poezją ON" Finałowe spotkanie było poprzedzone roboczym spotkaniem autorów wierszy z organizatorami celem ustalenia ile będzie wierszy prezentowanych i kto z autorów będzie czytał swoje wiersze sam czy za pośrednictwem lektora. Na finałowym "Spotkaniu z poezją ON" było zaprezentowanych 64. wierszy 15. autorów. Większość poezji była recytowana przez aktora scen polskich B. Krawczyka na tle muzyki aranżowanej przez Panią Jagodę Plackowską. Wśród autorów był Mysłowiczanin Krzysztof Palka. Scena udekorowana była przez kwiaciarnię Państwa Palków. Imprezę prowadziła Pani G. Szafraniec. Organizatorami "Spotkania z poezją ON" było Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" oraz Stowarzyszenie Centrum Sztuki ON. Spotkanie było objęte patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice - mgr Edwarda Lasoka. Impreza dofinansowana była przez UM w Mysłowicach Projekt "Trzecia Przestrzeń II". Wszystkim wykonawcom i tym, którzy przyczynili się do świetności "Spotkania" serdecznie dziękujemy.


20.09.2014r.
Wycieczka. Szczawnica - Jaworki - wąwóz Homole - Wadowice

Wycieczka zorganizowana była przez Zarząd SPN "Skarbek" dla członków stowarzyszenia, uczestników ŚDS oraz ich rodziców W wycieczce uczestniczyło 47. osób, w tym 22. uczestników ŚDS, 2. pracowników ŚDS oraz 23. rodziców uczestników ŚDS i członków SPN "Skarbek". Do JAworek dojechaliśmy ok. godz. 10.30, po czym weszliśmy do wąwozu Homole. Część uczestników wycieczki nie dotarła do końca wąwozu, jednak większość pokonała całą trasę do najwyższego punktu wąwozu. Trasa była utrudniona przez ciągle padający deszcz, który powodował, że podłoże było bardzo śliskie. Wielu uczestników nie sprostało trudom i wróciło do Jaworek. Trudy były zrekompensowane wspaniałymi widokami wąwozu, który jest otoczony 100. metrowymi, skalnymi ścianami i bogatą roślinnością. Trasa wiodła wzdłuż potoku, a przejścia przez niego byłu ułatwione malowniczymi mostkami. Przejście przez wąwóz zajęło nam ok. 2. godzin. Po wyjściu z wąwozu i krótkim odpoczynku pojechaliśmy do centrum Szczawnicy. Przy pięknej pogodzie zwiedzaliśmy odrestaurowane budynki zdrojowe, Muzeum Historii Szczawnicy oraz poszliśmy wzdłuż bardzo ładnie zagospodarowaną doliną Grajcarka. Po obiedzie w restauracji "Siekierki" ok. godziny 15-tej udaliśmy się w drogę powrotną trasą: Jordanów - Wadowice - Zator - Mysłowice. Zatrzymaliśmy się w Wadowicach, gdzie zwiedzaliśmy centrum miasta, Bazylikę, okolice muzeum Jana Pawła II. Po krótkim odpoczynku i zakupie "papieskich kremówek" wyjechaliśmy do Mysłowic, gdzie byliśmy ok. godz. 19.30. Pomimo zmęczenia każdy z uczestników z wycieczki był zadowolony.


02.09.2014r.
Roztrzygnięcie konkursu na stanowisko Kierownika ŚDS w Mysłowicach

Protokoły z posiedzeń Komisji Kwalifikacyjnych konkursu na stanowisko Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy przy SPN "Skarbek" w Mysłowicach znajdują się w BIP - Ogłoszenia.


20.08.2014r.
Wycieczka do Jury Krakowsko-Częstochowskiej

ŚDS zorganizował wycieczkę krajoznawczą obejmującą zwiedzenie zamków w Siewierzu, Olsztynie, Bobolicach oraz spacer po rynku i ulicach Siewierza. Następnie prawie wszyscy uczestnicy przeszli przez Sokolą Górę - trasę wcale nie taką łatwą. Pozostałe osoby spacerowały po lesie wokół Olsztyna oraz zwiedzali rynek i zabytkowe kamienice. Po przejściu przez Sokolą Górę na uczestników wycieczki czekał zarezerwowany obiad. Każde ze zwiedzanych miejscowości i zabytkowych zamków urzekały swoimi walorami, co przedstawiają zdjęcia.


23.07.2014r.
Konkurs

Zarząd SPN "Skarbek" w Mysłowicach ogłosił Konkurs na stanowisko Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Mysłowicach.


19.07.2014r.
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

SPN "Skarbek" zorganizował wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, w której wzięło mudział 28. osób w tym 9. osób z ŚDS. Przy pięknej pogodzie uczestnicy obejrzeli wnętrza pałacyku w Oblęgorku, zabytkowe wnętrza Kościoła na Św. Krzyżu, piękne miasteczko Bodzentyn, Kościół z XVI wieku oraz ruiny zamku. Na Św. Katarzynie zwiedzano miejscowy klasztor. Zwiedzane obiekty są pięknie odrestaurowane, niektóre doprowadzone do stanu początkowej świetności.


18.06.2014r.
Piknik Integracyjny

W Parku Chorzowskim z inicjatywy Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego odbył się "Piknik Integracyjny", w którym wzięło udział kilkaset osób niepełnosprawnych z województwa śląskiego. W pikniku wzieli udział wszyscy uczestnicy ŚDS w Mysłowicach.


11.06.2014r.
Seminarium

W Katowickiej Bibliotece Uniwersyteckiej odbyło się seminarium organizowane przez MOST Katowice. W seminarium wzięła 1 osoba z Zarządu SPN "Skarbek".


07.06.2014r.
Seminarium

W GWSP w Mysłowicach odbyło się seminarium dotyczące autyzmu. W seminarium uczestniczyły 3. osoby z SPN "Skarbek". Współorganizatorem poczęstunku podczas seminarium było Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" w Mysłowicach.


07.06.2014r.
Zawody Jeździeckie

W Janowie katowickim odbyły się Wojewódzkie Zawody Jeździeckie ON, w których brało udział 7. uczestników ŚDS z Mysłowic. Organizatorem zawodów był Ośrodek Hipoterapeutyczny "Padok" w Katowicach-Janowie.


5-6.06.2014r.
Seminarium

W Brennej odbyło się seminarium dot. konsultacji społecznych. W seminarium uczestniczyły 2. osoby z Zarządu SPN "Skarbek".


05.06.2014r.
II Reginalny Przegląd Teatralny ON

W MOK Mysłowice odbył się II Regionalny Przegląd Teatralny Osób Niepełnosprawnych oraz wystawa plac plastycznych uczestników z WTZ Jaworzno i ŚDS Mysłowice. Wprzeglądzie teatralnym wzięło udział osiem najlepszych zespołów teatralnych z następujących ośrodków:
1. ZSS nr 41 z Zabrza - "Życie motyla"
2. SOSW z Rybnika - "Krzesła"
3. WTZ Z ZSS nr 35 z Zabrza - "Najpiękniejszy ogon na świecie"
4. Ośrodek św. Faustyny w Tychach - Witajcie w naszej bajce"
5. WTZ z Chełmka - "Król jest nagi"
6. WTZ "Tęcza" z Gliwic - "Alibaba"
7. SPN "Skarbek", ŚDS z Mysłowic - "Historia światłem malowana"
8. WTZ z Zabrza - "Zemsta"
W II Regionalnym Przeglądzie Teatralnym Osób Niepełnosprawnych uczestniczyło łącznie ok. 100 osób. Widownia przyjęła prezentowane spektakle z żywiołową radością. Imprezę patronował Prezydent Miasta Mysłowice mgr Edward Lasok a współfinansował Urząd Miasta Mysłowice.


23.05.2014r.
Integracja w "Skarbku"

Na terenach rekreacyjnych siedziby stowarzyszenia odbył się piknik integracyjny zorganizowany przez MZGK w Mysłowicach i SPN "Skarbek".29.04.2014r.
"Festiwal Pod Kluczem"

W Mysłowickim Ośrodku Kultury odbył się organizowany przez Zespoł Szkół Specjalnych "Festiwal Pod Kluczem". Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy-Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" występowali w zespołach: "Wyobraźnie" i "Skarbusie. W kategorii zespołów zajęli I i III lokatę. Organizatorom serdecznie gratulujemy świetnej organizacji festiwalu i dziękujemy za umożliwienie w nim udziału.14.03.2014r.
Wystawa prac Anety Kluge "Wizje Anety"

W galerii Mysłowickiego Ośrodka Kultury otwarta została wystawa prac uczestniczki pracowni Terapia przez Sztukę pod tytułem "Wizje Anety". Aneta pracuje pod okiem instruktorki Urszuli Stodółkiewicz-Flak.03.04.2014r.
Wernisaż prac Moniki - Katowice

W Bibliotece Śląskiej przy ulicy Ligonia w Katowicach, odbył się wernisaż prac Moniki Skowery pt. "Ludziki Moniki". Wystawa robiła niezwykłe wrażenie, budziła dobre emocje, wywoływała serdeczny uśmiech, sprawiała, że na świat patrzyło się optymistycznie. Empatia bijąca z obrazów zainspirowała organizatorów wystawy do realizacji składanki filmowej pt. "Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie". Monika otrzymała podziekowanie od Dyrektora Biblioteki Śląskiej - prof. zw. dr hab. Jana Malickiego. Monika była bardzo wzruszona.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za piękną i serdeczną oprawę wernisażu.


18.02.2014r.
Wystawa prac laureatów konkursu "Cierpienie przezwyciężone miłością"

W gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego prezentowane były prace laureatów konkursu.16.01.2014r.
Wystawy "Magia Kolorów" i "Mysłowice 2013"

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Skarbek" w ramach programu Śląskie Centrum Sztuki ONI - rozpoczął działalnościami związanymi z promocją sztuki, integracją artystyczną i społeczną ONI - wernisażem dwóch wystaw - wystwą pokonkursową V edycji "Magia Kolorów" oraz wystawą poplenerową "Mysłowice 2013". Obie wystawy zostały zaprezentowane w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Mysłowicach. Wystawa prac "Magia Kolorów" była poprzedzona poetyckim występem wygłoszonym przez uczestników WTZ Jaworzno, w nawiązaniu do motta V edycji Konkursu "Magia Kolorów" opartym na poezji J. Tuwima. Na wernisażu obu wystaw było ponad 120. osób, w tym przedstawiciele Miasta Mysłowice: Pełnomocnik d/s Osób Niepełnosprawnych - Pan Krzysztof Marciniak i Pełnomocnik d/s Organizacji Pozarządowych Pani Edyta Helizamowicz. Słowo wstępne na wernisażu "Magia Kolorów" wygłosiła Panie Sonia Wilk i R. Włodarczyk a na wernisażu wystawy "Mysłowice 2013" Pani Urszula Stodółkiewicz-Flak.

 
  Herb Mysłowic
 
  Skarbek
Historia
SPN "Skarbek"


Cele stowarzyszenia

Sposoby i metody
realizacji celów


Statut

Kontakt

Archiwum

 
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE